Acıbadem Diş
English
 
 
 
 

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Beyazlatma işlemi iki şekilde uygulanır;

a) Internal (İç) Beyazlatma: Bu yöntem eskiden uygulanmış bir kanal tedavisi veya travma sebebi ile renk değişikliği gösteren dişlerin beyazlatılması amacı ile uygulanır. Kanal tedavisi yenilendikten sonra beyazlatıcı malzeme dişe yerleştirilir. Beyazlatma işlemi arzu edilen renk elde edilene kadar tekrarlayan randevularla uygulanır.

b) External (Dış) Beyazlatma: Diş hekimi gözetiminde evde veya klinikte (ofiste ) uygulanır.

Ev Tipi Beyazlatma: Diş hekimi tarafından hastaya özel olarak, dişler üzerine takılan şeffaf plaklar hazırlanır. Bu plaklar içine hasta, diş hekiminin önerdiği şekil ve miktarda beyazlatıcı malzeme koyarak dişlerine uygular. Arzu edilen renk değişikliğinin gerektirdiği süreler farlılık göstermek ile birlikte 5 - 7 günde sonuç alınabilir.

Ofis Tipi Beyazlatma: Diş hekimi tarafından klinik ortamında beyazlatıcı malzeme dişler üzerine uygulanır. Sıklıkla 1- 1,5 saat içinde sonuç alınabilir. Gerekli görülürse ilave seanslarda işlem tekrarlanır. Renk değişikliğine yol açan gıdaların fazla tüketimi beyazlatma ile elde edilen sonuçların ömrünü kısaltır.


 
 
© Tüm Hakları Acıbadem Sağlık Grubuna aittir. Gri Creative Agency
 
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır. Güncelleme Tarihi : 01.05.2018