Acıbadem Diş
English
 
 
 
 

Tam Seramik ve Zirkonyum Destekli Restorasyonlar

Diş Beyazlatma

Tam seramik restorasyonlar: Doğal dişler ışığı geçirir. Bunun sonucu olarak da dişte derinlik ve canlılık ortaya çıkar. Tam seramik kronlar ve köprüler metal bir iç tabaka içermedikleri için ışık geçirme özellikleri yüksektir. Derinlik ve canlılıkları daha fazladır. Böylece özellikle ön dişlerin restorasyonunda doğal dişe en yakın sonuçlar elde edilir.


Zirkonyum destekli restorasyonlar: Porselen kron ve köprü uygulamalarında dayanıklılık için, metal bir alt yapı kullanılagelmiştir. Bu metal alt yapının diş etleri, diş dokusu, genel vücut sağlığı ve estetik yönünden mahsurları bilindiginden, porselen alt yapısında metale alternatif bir malzeme arayışı ortaya çıkmıştır.


Zirkonyum, çiğneme kuvvetlerine dayanıklı, hafif, ısı ve elektrik iletmeyen, ışık geçirebilen bir elementtir. Bazı hastalarda görülen metallere bağlı alerjiye yol açmayan biyouyumlu bir malzemedir. Zirkonyum altyapı, estetik, dayanıklılık ve fonksiyonu bir arada sunabilme özelliğine sahip olup özellikle arka dişlere uygulanan kron ve köprülerde tam estetik bir görünüm sağlamaktadır.


 
 
© Tüm Hakları Acıbadem Sağlık Grubuna aittir. Gri Creative Agency
 
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır. Güncelleme Tarihi : 01.05.2018